Tanner Tanner
  • 26-09-2023
  • Mathematics
College

Which is the best deal?

- 48 oz. for $3.99
- 36 oz. for $2.59
- 12 oz. for $1.99

Answer :

janayajbutler janayajbutler
  • 11-08-2023

Answer:

Step-by-step explanation:

12 oz for 1.99$

Answer Link
marymaldony marymaldony
  • 24-05-2025

Answer:

12 oz. for $1.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

According to the Aufbau principle, which of the following sublevels is lowest
Subtract: [tex]$(-65) - (-29)$[/tex] A) 94 B) 36 C) -94 D) -36
Which of the following determines whether a victim should receive adult or
141, 154, 159, 159, 167, 168, 169, 169, 169, 172, 173, 175
How did some states try to defy the Constitution and the Supreme
Which functional groups are incompatible with a Grignard, meaning they cannot be
Factor the trinomial completely. [tex]2x^4 - 24x^2 + 70[/tex] Select the correct
Two possible methods to synthesize carboxylic acids are shown below. Which of
Portia has a bag of 9 black checkers and 6 red checkers.
Comparing the results from which of the following pairs of beakers would
Review and analyze Benton County's demographic and population health data. A) Analyze
Which technology can prevent an eavesdropper from replaying a recorded transmission in
Convert a person's weight of 122 pounds to kilograms. Show all conversion
Find the general solution of the given differential equation: \[ y' +
How do you choose which formula to use in AP Physics C: