Tanner Tanner
  • 14-01-2024
  • Mathematics
College

Which is the best deal?

- 48 oz. for $3.99
- 36 oz. for $2.59
- 12 oz. for $1.99

Answer :

janayajbutler janayajbutler
  • 11-08-2023

Answer:

Step-by-step explanation:

12 oz for 1.99$

Answer Link
marymaldony marymaldony
  • 24-05-2025

Answer:

12 oz. for $1.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

Which of the following shows the polynomial below written in descending order?
Convert \(11 \frac{14}{15}\) to a decimal.
As _______________, managers resolve conflicts and solve problems. A. Disturbance handlers B.
What is the volume of this right prism? 96 in³ 60 in³
Find the next sequence: QPS, TSV, INK, ?
An airplane rises at an angle of 14° with the ground. Find,
Which gauge is used to most accurately measure the height of two
At 25°C, the partial molar volume of water in this solution is
What is the solubility of sodium nitrate at 95ºC in g/100 mL
At the beginning of a walk, Roberto and Juanita are 7.7 miles
A possible stage five epidemiological transition is the stage of A. pestilence
Police cannot search lockers based solely on probable cause (PC) but can
The quotient of [tex]$x^4 + 5x^3 - 3x - 15$[/tex] and [tex]$x^3
Which Persian ruler gained the most land
Show the steps for solving 163 - 66.