Natsumi Natsumi
  • 22-07-2023
  • Mathematics
Middle School

what is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar?

what is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar

Answer :

sunshinefelicity sunshinefelicity
  • 07-08-2024

$2.00 per pound, the answer would be letter C

Answer Link
  • 08-10-2023

Answer:

C.) $2.00 per pound

Hope This Helps! Have A Nice Day!

Answer Link

Other Questions

Apply the exponent properties to simplify the given expression. [tex]\left(-4 x^7\right) \cdot\left(8
Simplify the expression: [tex]x^x + 0x^3 - 25x^2 + 0x + 144[/tex]
Solve algebraically for all values of [tex]x[/tex]: [tex]5x^5 + 45x^3 = 0[/tex]
A copy machine at your school can print 80 sheets per minute.
How many pounds are in 107 kg?
A pink macular lesion that blanches with pressure and darkens with crying,
What is Solar Energy, and How Do Solar Panels Work?
2. Solve for x. 9 6 8 X
Use any three phrases from above to write a haiku to describe
What percent of 208 is 114.4?
Round 1.64239 to 2 significant figures. A. 1.64 B. 1.63 C. 1.0
A. One cause of the Columbian Exchange was: B. One effect of
a) Estimate the value of [tex]$50.25 \times 0.49$[/tex]. b) Estimate the value
Serena makes 2 1/4 cups of popcorn using 1 1/2 tablespoons of
A 5-mile straight segment of a road climbs a 4000-foot hill. Determine