Kazuki Kazuki
  • 19-09-2023
  • Mathematics
College

Isha spent $0.75 on 1.5 pounds of bananas. At this rate, how much will 6 pounds of bananas cost?

Answer :

ralseidud244 ralseidud244
  • 25-04-2024

Answer:

the answer is $3

Step-by-step explanation:

0.75+0.75+0.75+0.75=3

Answer Link
haylenedwards haylenedwards
  • 07-08-2024

Answer:

9

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

How many square inches of aluminum are required to make a soda
It is known from past years that the average IQ of Commack
How many atoms are contained in 97.6 g of platinum (Pt)?
A pedestal for a statue is made with 405 cubic feet of
Dimensional Analysis Match these equivalent measurements: 1. 100 mL a) 10 microL
Starbucks carefully crafts its offerings and advertising message, and it strategically sets
Identify the right and wrong forms of communication in Starbucks. Where can
19. Energy comes in many forms such as: A. thermal, nature, chemical
How many ounces of fried pickles are in an order? A. 6
Bananas cost $0.54 per pound, and grapes cost $1.28 per pound. Leanne
The ability to hear, identify, and manipulate discrete, individual sounds in words
15. Because he is __________ and has no money, the narrator in
By rounding each number to the nearest 10, estimate the value of
Calculate the amount of heat needed to melt 99.9 g of solid
The TDL login username can be a maximum of ____ alphanumeric characters.