Lethal Lethal
  • 17-08-2024
  • Mathematics
College

Which is the best deal?

A. 12 oz. for $0.99
B. 64 oz. for $2.99
C. 128 oz. for $4.99

Answer :

  • 22-03-2025

Answer:

best deal is 64oz for $2.99

Answer Link
heyitsme1459 heyitsme1459
  • 21-09-2024

Answer:

I would say 64oz for $2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

Which expression is equal to [tex]$(3x - 5)(2x - 7)$[/tex]? A. [tex]$6x^2
¿Qué platos son parte de la gastronomía gallega? A. la horchata B.
What kinds of mites are responsible for the decline in bee populations?
Each unit on the grid represents 5 feet. About how far, in
To: Mr. Bob Jones, Store Manager From: Marjorie Allen, Employee Subject: Request
What case provides for the selective incorporation of the right to free
La mitad de [tex]\frac{11}{11}[/tex] pulgadas.
Simplify the following expression: [tex] \[ \frac{4+8x^6-12x^2}{4x^2} \] [/tex] a) [tex]\( x^4
A light bulb uses 30 W when connected to a 3 V
Imagine a new study comes out that says, pound for pound, chimpanzees
The Viking football team won 4 out of every 5 of their
Solve each equation. Round answers to the nearest ten-thousandth. [tex]2.75 e^x =
Un trabajador de alimentos enfrió con éxito una olla grande de sopa
If Canada imposes a tariff of $5 per bottle on French wine,
The nurse in the medical surgical unit checks the temperature of an