Lethal Lethal
  • 27-03-2025
  • Mathematics
College

Which is the best deal?

A. 12 oz. for $0.99
B. 64 oz. for $2.99
C. 128 oz. for $4.99

Answer :

  • 22-03-2025

Answer:

best deal is 64oz for $2.99

Answer Link
heyitsme1459 heyitsme1459
  • 21-09-2024

Answer:

I would say 64oz for $2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

The mean consumption of fruit three years ago was 98.2 pounds. A
If ABCD is a parallelogram, what is the value of X? A.
Provide an example of the Columbian Exchange.
Through his final books were filled with the depravity of human nature,
Which excerpt from "The Masque of the Red Death" best shows Prince
Calculate the difference: 5 lb. 10 oz. − 3 lb. 1 oz.
To convert Celsius temperature to Fahrenheit, you multiply the Celsius temperature by
The vapor pressure of ethanol is 102 mmHg at 41.3°C. What is
Camillo estimates the weight of his dog. The veterinarian says that the
Find the value of x in the triangle shown below. 6.2 6.2
Given the function [tex]$f(x)=-5x^2-x+20$[/tex], find [tex]$f(3)$[/tex].A. [tex]-28[/tex] B. [tex]-13[/tex] C. [tex]62[/tex] D.
What is the circumference of a circle with a diameter of 28
How many oz of chicken are in the Jr. Chicken Tenders? A.
What is the volume of the liquid flowing through a horizontal pipe
6 hour old newborn in respiratory distress tachypnea; 96% on room air