Lethal Lethal
  • 19-01-2024
  • Mathematics
College

Which is the best deal?

A. 12 oz. for $0.99
B. 64 oz. for $2.99
C. 128 oz. for $4.99

Answer :

  • 22-03-2025

Answer:

best deal is 64oz for $2.99

Answer Link
heyitsme1459 heyitsme1459
  • 21-09-2024

Answer:

I would say 64oz for $2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

Portals are another means for better, more meaningful communication with a care
A movie producer conducted a survey after the screening of his movie
Who managed the Beatles?
Fill in the blank: __________ are precision measuring tools with a calibrated
a nurse documents care for a client who is placed in Bucks
Assume the U.S. population is 300 million. If the working age population
There are two balance beams at the gym. One is 15 feet
After arousal by a sensory stimulus, consciousness can be maintained by positive
Which of the following shows the division problem below in synthetic division
Which of the following is an example of industrial transformation? A. High-speed
You have two summer jobs. In the first job, you work 25
Construct a hypothesis for the following experiment: Billy wants to know the
During the months of August and September, the total rainfall was 6.2
Which expression is equivalent to [tex]$9x^5 + 3x(4x^4 - 3x^2)^2$[/tex]? A. [tex]48x^9
Escribe un poema del Perú utilizando 3 décimas.