Digger Digger
  • 11-08-2024
  • Mathematics
High School

Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 per pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 per pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Answer :

ptafu001 ptafu001
  • 07-10-2024

Answer:

$7.14

Step-by-step explanation

Answer Link
JHerrera05 JHerrera05
  • 19-03-2024

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

1) What is rock? List the rock types that have been formed
At what point is the classification of a fuel leak performed? a)
Trinity has 48.75 inches of ribbon. She cut the ribbon into 15
What is a Class B fire extinguisher used for?
When merging onto the interstate (freeway), you must accelerate to the speed
A chef uses 2 tablespoons of olive oil for every 3 tablespoons
Which steps are part of the billing workflow process? A. Coordination of
What is the difference between the grasshoppers in North America today at
What is the probability that a river system runs through an agricultural
Please post a short paragraph describing the differences in helping a conscious
Jerald jumped from a bungee tower. The equation that models his height
Calculate the series RC value that will produce an output voltage of
What is the time period of the Jurassic era? 1) 145 -
The length of a rectangle is three times its width, and its
Which of the following formulas determines your estimated maximum heart rate? A.