Vixen Vixen
  • 15-01-2025
  • Mathematics
Middle School

If 12 oz of honey costs $4.49, how much does 1 oz of honey cost?

Answer :

ahlammomin ahlammomin
  • 30-12-2023

Answer:

37 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

How many atoms are in 159 g of calcium?
¿A qué se refiere el entrevistado cuando afirma que "la alimentación es
For Fossiliferous limestone, write: a) Composition b) Distinctive properties c) How it
a 3 μf capacitor is connected to a 6 v battery. what
Write an integer that represents this scenario: Profit of 89 dollars. A)
What volume of 1.5M NaOH is needed to provide 0.75 mol of
Calculate the boiling point of a 1.5 m aqueous solution of NaCl.
How did the Inca depend on their environment to survive? A. They
What are the advantages and disadvantages of spelling checkers and grammar and
George says, "To find 7 x 6, I can use the facts
A patient weighing 143 lb is to receive a bolus dose of
Add the following expressions: [tex]\left(8x^8 - 9x^3 + 3x^2 + 9\right) +
Some students are building the stage set for an upcoming school play.
An object moving vertically is at the given heights at the specified
For CH\(_3\)OH(l) at 25 °C, the vapor pressure is 125 torr, \(\Delta