Valeria Valeria
  • 22-05-2024
  • Mathematics
College

Bananas sell for $0.44 per pound. How much will 6 pounds of bananas cost?

Answer :

ojhbbcoc ojhbbcoc
  • 08-03-2025

Answer:

2.64

Step-by-step explanation:

6*0.44=2.64

i hope it will help you

Answer Link
ieatbaconwithbacon17 ieatbaconwithbacon17
  • 24-07-2024

Answer:

$2.64

Step-by-step explanation:

0.44 times 6.

Answer Link

Other Questions

Compared to lead-208, what does the nuclide bismuth-208 have more of? A.
What is the medical term that refers to facial paralysis resulting from
What is the cube root of [tex]$8x^{27}$[/tex]?A. [tex]$2x^3$[/tex] B. [tex][tex]$2x^9$[/tex][/tex] C. [tex]$4x^3$[/tex]
As the stimulus frequency increases, what will happen to the muscle force
Evaluate your work using this checklist. When you can answer "yes" to
A researcher would like to know the effect of education on income
Describe the characteristics or special features of Chlamydia.
A red light flashes every 14 minutes. A blue light flashes every
**Piano Lessons** Susie loved to hear her older sister, Emma, play piano.
How do you turn off auto-renew on OnlyFans? A. Go to Settings
Which relationship describes angles 1 and 2? Select each correct answer. adjacent
Complete the synthetic division problem below. -1|2 8 6What is the quotient
What is the difference between a workbook and a worksheet? A. A
Match the term to its description:[mean of a sampling distribution of x][standard
Which of the following contributed to the social climate that produced the