Middle School

Arjun and Jasmine each improved their yards by planting daylilies and geraniums. They bought their supplies from the same store. Arjun spent $21 on 6 daylilies and 1 geranium. Jasmine spent $51 on 12 daylilies and 3 geraniums.

Find the cost of one daylily and the cost of one geranium.